sobota 22. prosince 2012

Powerbocking - zahopsejte k pevné postavě


Už jste někdy slyšeli o Powerbockingu? O skákacích botách? Chtěli byste svůj workout oživit o něco nového? Potkat skvělé lidi? Nebo dokonce vystupovat a přividělat si tak??
Neváhejte a skákejte!
Co to vlastně Powerbocking je? Jednoduše a česky řečeno, skákáni na skákacích botkách.  Kromě skákání taky můžete chodit, běhat a dělat nejrůznější triky. Botky vás nenechají stát na místě, pořád musíte být v pohybu!


Ačkoliv se to zdá jako hračka, je to pořádná makačka. Každá bota váží 4 kila. Navíc se vám posune těžiště celého těla, takže na začátku máte trochu problém udržet rovnováhu. Za pět minut si však na všechno zvyknete a můžete se pustit do hopskání. Tahle aktivita skvěle zahrne aerobní cvičení a posilování snad celého těla. Můžu vám zaručit, že po prvním opravdovém tréninku budete mít problém se ráno zvednout z postele. Vaše záda, břicho zadeček a nohy dostanou zkrátka pořádnou lekci. Na druhou stranu se powerbockingu bát nemusíte. Všechno co vypadá složitě se můžete naučit a dávat si tím nové cíle :)
Po české republice můžete najít mnoho týmů a nemusíte si botky rovnou kupovat abyste si to zkusili. Za sebe doporučuji tým  7th move z Ostravy. Sama jsem s nimi nějakou dobu trénovala a bylo to pro mě skvělou zkušeností.
Kačka a její preclík :)
 7th move trénují celoročně a nejsou omezeni pouze na letní skákání venku, ikdyž osobně to jsem si nejvíc užívala. Kromě tréninku na botkách vás také zasvětí do základů gymnastiky, což určitě taky není ke škodě. Mimo to, si taky občas jako přátelé výrazí občas na bazén, jógu, hory nebo jenom tak někam posedět.
Co je ale hlavní, potkáte tam spoustu skvělých lidí s nadšením pro sport a pohyb jako vy:)
Informace o zapujčení botek, trénincích a kontakty můžete najít na jejich stránkách www.7move.cz.
Hopsavou zkušenost můžete věnovat taky jako dárek pro své aktivnÍ přátelé nebo rodinu. Více o instruktáži na skákacích botkách na www.skakaciboty.cz nebo také na stránkách uvedených výše :)
Pokud nebydlíte v okolí ostravy a přesto chcete powerbocking zkusit zabrouzdejte na internetu a určitě najdete nějaký tým poblíž vašeho domova. Pomoct vám možná může tento odkaz :)
Pokud vás skákání zaujalo, určitě ho vyzkoušejte a napište jak se vám líbilo :)2 komentáře:

  1. Sama bych do toho nešla, ale lidi, co na tom umí, tak ty obdivuju. Já bych se bála, že spadnu :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Toho se vůbec bát nemusíš:) nejdřív se učíš chodit s instruktorem a potom je to brnkačka :)

      Vymazat