středa 9. října 2013

Detoxikace organismu

Detoxikace, neboli čištění organismu slouží ke zbavení těla nahromaděných škodlivých látek.

zdroj obrazku: u lekare.cz

V dnešní době jsme doslova obklopeni toxiny. Jsou ve vzduchu, ve vodě ale i v potravě. Stačí si jen přečíst složení některých "dobrot". Chtě nechtě - toxinům nevyhneme. Mimo to, našemu tělu také škodí moderní zlozvyky jako kouření nebo nadměrné pití kávy, sladkosti a nedostatek pohybu.

Jednou za čas je proto dobré naordinovat tělu detoxikační den. Metod najdete nespočet. Jak si mezi nimi ale vybrat tu pravou? Výběr detoxikační metody určitě závisí na Vašem životním stylu.

Obecně platí, že půst by měl trvat 1-3 dny. Detoxikovat tělo je podstatné především na podzim a na jaře. Odlehčovat jídelníček bychom měli však pravidelně. Úplně nejlepší je samozřejmě si navyknout na clean eating jako běžnou záležitost - náš ŽIVOTNÍ STYL.

Toxiny v těle ve važnych připadech mohou způsobovat až poškození střevní stěny, zpomalení peristaltiky či různé alergie, nervozitu, úzkost, žlučníkové kameny a další neduhy.

Z lékařského hlediska prý detoxikace nemá na organismus až tak velký vliv. Vyhýbáme - li se toxinům pravidelně a přijímáme - li dostatek vitamínů je samozřejmě posílena naše imunita. Jinak je však význam detoxikace spíše pocitový. Po dlehčení jídelníčku, dostatečném přijmu tekutin, vitamínů a připrozeném pohybu na čerstvém vzduchu se člověk cítí hned lépe.

Detoxikační kůru můžeme provádět jak zevnitř, tak zvenčí našeho těla. Nejlepší je samozřejmě obojí naráz.

Na co by jste se pri detoxikaci těla zevnitř měli zaměřit?
 • Zaměřte se na pití dostatčného množství vody 2-3 litry za den.
 • Při detoxikaci vynechejte kávu. Raději si dejte zelený čaj. Na pití se také skvěle hodí zeleninove nebo ovocné 100% džusy.
 • Tento den vynechejte maso i proteinový prášek.
 • Na snídani, oběd i večeři bych zařadila ovesné vločky nebo rýži se zeleninou případně ovocem. Přece jenom naše tělo potřebuje kvalitní sacharidy.
 • Svačinky jsou v podobě zeleniny, klidně i dušené.
 • Přesto, že tělo detoxikujeme nedoporučuji trpět hlady. Raději se dostatečně najeze zeleniny a ovoce.
 • Při detoxikaci je vhodné vybírat potraviny zařazené mezi "superfoods"
Můžete také vyzkoušet detoxikační zázvorový čaj vhodný na popíjení během dne :-) Tento čaj piju taky ráda při boleti krku..

INGREDIENCE:
 • 1L vody
 • 1/2 hrsit najemno nakrájeného zázvoru
 • šťáva z 1/2 citronu
 • 1 lžíce medu

Detoxikace pokožky

zdroj obrazku slevy.cz

Na pokožku má samozřejmě vliv to, co se děje uvnitř našeho těla. Tedy dostatek vitamínů, minerálů, vody, proteinu i sacharidů. Nezbytnou péčí je ale také správné čištění. Během očistného dne tedy není k zahození koupel se solí, pleťová maska, a nějaký ten zábal na vlasy..V chladných dnech se osvědčí také sauna.

Samozřejmě na internetu najdete nespočet čajů, pilulek a kosmetických očistných kůr. Je jen na vás jakou metodu zvolíte. Já osobně jsem zastáncem nenásilných metod na které se spíše budete těšit než se hrozit dlaší hladovky.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat