úterý 8. července 2014

Dort Blesk MC Queen


Vytvořit dort ve tvaru bleska Mc Queena pro mě bylo velkou výzvou a také příležitostí zkusit něco, co jsem ještě nikdy netvořila. Inspiraci jsem čerpala kde se dalo - Mimibazar, youtube a taky obrázky na google. I přesto, že má moje autíčko k dokonalosti ještě hodně daleko, myslím, že na první pokus je to slušný výsledek :-) Pokud jako já milujete pečení dortů a chcete svou nebo kamarádčinu ratolest potěšit originálním dortíkem přidávám svůj fotopostup. Nebojte se je to jednodušší, než se zdá!


Těsto na korpus upečeme z 9 vajec, 270g cukru krupice, 270g mouky - 3lžíce které nahradíme kvalitním holandským kakaem, 1/2 kypřícího prášku.  Fotopostup jak správně dělat korpus ještě přidám:-)


Těsto přelijeme do formy a pečeme na 150 stupňů podle potřeby,zhruba 45-50 min,platí pravidlo suché špejle. Já použila menší pekáč a do něj jen strčila nastavitelnou formu aby byly rohy pěkně rovné.


Po upečení korpus opatrně vyklopíme z formy a necháme pořádně vychladnout. Tenhle banální krok je velmi důležitý. Pokud korpus nenecháte pořádně vychladnout a uležet, může se vám pak celý při práci zničit. Ještě doporučuji vykopit tak, aby ta horní lesklá strana byla vespod. Mezi tím, si můžete připravit třeba krémy.Z vychladlého korpusu část odkrojíme(asi jednu třetinu). Odkojený kus korpus rozřízneme na dvě části.Seřízneme nerovnosti. Odřezky dáme do misky. Budeme je ještě potřebovat.Korpusy rozřízneme podélně a namažeme marmeládou. Pokud budete mít korpus vyšší něž já, mužete jej rozříznout i na tři díly. Poté namažeme libovolným krémem a poskládáme na sebe.


Velké kusy přiklopíme. Na ně, zhruba do prostřed, umístíme vedle sebe menší obdelníky a ze šikma seřízneme. Poté zaoblíme předek i zadek autíčka. Odřezky přidáme do misky na ně určené. V této misce vytovříme punčovinu se kterou poté vytvrujeme detaily autíčka.


Punčovinu uděláme tak, že smícháme rozdrobený korpus s marmeládou, citronovu šťávou, trochou krému a případně vodou. Konzistence musí být měkká ale dostatečně pevná aby vytvarované tvary držely.

Dotr pomažeme tenkou vrstvou máslového krému. Necháme pořádně několik hodin vychladit.


A pak už jen potáhneme barevným fondánem, uhladíme a nazdobíme.

Jako kola jsem použila oreo sušenky :-)


Určitě naleznete na internetu plno postupů a triků jak autíčko vytvořit a nazdobit. Ten můj je myslím clekem lehký i rychlý a malému klučinovi udělá radost.

Takže přeji hodně zdaru při pečení :-) v případě dotazů klidně piště do komentáře :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat